Menü Kapat

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Taraflar
SATICI (FİRMA): YENİÇAĞ GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. Zeytinliova Yolu 5. km Akhisar/Manisa Tel: 0236 438 23 12 Fax: 0236 438 23 15
FATURA: Sipariş sırasında verdiğiniz bilgilere göre düzenlenecektir. Firmalar fatura bilgilerini, bireyler T.C. Kimlik numaralarını eksiksiz ve doğru yazmalıdır.
ÜRÜN / ÜRÜNLER: www.e-ece.com’da satışa sunulan ürünler.

Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

Sipariş ve Teslimat

Mesai saati dışında verilen siparişler, siparişi takip eden ilk mesai günü içinde işleme alınır.
Ürün teslimatı, bulunduğunuz yerleşim yerinin uzaklığına göre 2 ile 5 iş günü içerisinde anlaşmalı kargo firmasıyla yapılır. Ürün tedariğinde yaşanabilecek aksamalar ya da banka onay sürecinin uzamasından dolayı meydana gelebilecek gecikmelerden müşteri haberdar edilir ve isterse siparişi iptal edilir.
Havale/EFT ile yapılan siparişlerde, siparişin onaylanabilmesi için, havale/EFT işlemi tamamlandıktan sonra Havale Bildirim Formu doldurulmalıdır.
Havale/EFT işleminde Firma İsmi bölümüne YENİÇAĞ GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. Zeytinliova Yolu 5. km Akhisar/Manisa Tel: 0236 438 23 12 Faks:0236 438 23 15 yazılmalıdır. Açıklama bölümüne de sipariş sonunda verilen sipariş referans numarası yazılmalıdır.
Havale/EFT seçeneği ile verdiğiniz siparişlerin ödemesi 2 iş günü içerisinde gerçekleşmezse, siparişiniz iptal edilir.
“Hızlı Kargo” ibareli ürünleri içeren siparişlerinizin aynı gün kargoya verilebilmesi için, tüm ödeme işlemleri ve ödeme onay işlemlerinin belirtilen hızlı kargo saatine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. Kullanılan kredi kartının ait olduğu bankaya bağlı olarak belirli güvenlik limitlerinin üzerinde olan siparişlerde, bankalardan ödeme onayı alınması gerekmektedir. Bu onayların hızlı kargo saatine kadar gerçekleşmemesi durumunda bir sonraki iş günü işleme alınacaktır.
Kargoda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan dolayı müşterinin siparişi iptal etme hakkı vardır.
Müşteri, ürünü sipariş ederken teslim adresini doğru bildirmelidir. Ürünün belirtilen adrese teslim edilmesiyle, satıcı teslimat görevini yerine getirmiş olur. Yanlış bilgilendirmelerden satıcı sorumlu değildir.
Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit ettiğiniz paketler kabul edilmemeli, kargo yetkilisine tutanak tutturulmalı, satıcıya bildirilmeli ve ürünler teslim alınmadan kargo ile aynen geri gönderilmelidir. Hasarlı ürünler satıcıya ulaştığında, gerekli incelemeler yapılıp, yeni teslimat, en kısa sürede gerçekleştirilir.

Ürün İade

Teslim tarihinden itibaren 7 gün içinde, güvenli bir kutuda, orijinal ambalajını tahrip etmeden, tekrar satılabilirliğini bozmadan, her türlü aksesuarı, kutu ve tüm iç aparatları eksiksiz olmak koşuluyla satın almış olduğunu ürünleri iade edebilirsiniz. Ürünle birlikte satış faturası da (tüm nüshalarıyla) teslim edilmelidir. Fatura şirket adınaysa iade faturası düzenlenmelidir. Fatura gönderilmezse KDV ve diğer yasal yükümlülükler iade edilmez.
İade edilmek istenen ürünün, orijinal ambalaj ya da üründe herhangi bir hasar, çizik, yırtılma, bant-etiket kullanımı, ürünün kullanımı, kutu içeriğinde eksik vb. problemler varsa, iade kabul edilmez.
Satın alınan ürünün arızalı olduğu düşünüldüğünde, mail ya da telefonla müşteri hizmetleri ile irtibata geçilmelidir. Sorunun kullanıcı hatasından kaynaklandığı durumlarda ürün iadesi alınmaz. Sorunun kullanıcı hatasından kaynaklanmadığı düşünüldüğü durumlarda, ürünler incelenmesi için satıcıya kargo ile gönderilmesi gerekir. Arızanın üründen kaynaklandığı tespit edildiğinde, ürün iadesi alınır.
İade süreci, ürünün iade koşullarına uygun olup olmadığı tespit edildikten sonra başlar.
İade koşullarına uymayan durumlarda, kargo bedelleri müşteriye aittir.
İadenizin hesabınıza yansıması ödeme şeklinize göre değişiklik gösterir. Ödeme kredi kartıyla yapılmışsa ürün iadesi onaylandığında işlemin iptali için bankaya talimat verilir ve banka geri ödeme sürecini başlatır. Havale ve EFT ile ödemelerde ise tutar banka hesap numaranıza yatırılır. Ürün iade durumunda para iadesi yapılırken kargo bedeli ve ödeme masrafları düşülür.
Müşteri iade etmek istediğiniz ürünleri kargoda oluşabilecek hasarlara karşı korumak için uygun pakette göndermelidir. Ürünleri teslim aldığı biçimde, güvenli bir ambalajla göndermelidir. Aksi halde kargoda meydana gelen hasarlardan dolayı Satıcı sorumlu olmayacaktır.

Garanti Şartları

Sitede satışa sunulan ürünlerin son kullanma tarihi içerisinde olan problemlerin (Bozulma,Renk Değişikliği Vb ) olması durumunda  üretici firma garantisi altındadır.
Satın aldığınız ürünlerin garanti süresi yasalarla belirlenmiş olup 2 yıldır.
Garanti süresi içinde bozulan ürün, firmaya gönderilir.Bu ürünlerin içinden çıkan kataloglarda gerekli bilgiler mevcuttur.
Bozulan  ürünler firmamıza, kargoda oluşabilecek hasarlara karşı güvenli bir ambalajda ulaştırılmalıdır.  
Firmamıza teslim edilen bozuk olan ürünün 5 iş günü içerisinde yenisi ile değiştirilir.

Diğer Hükümler

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın (Müşteri) veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.